wspolczesna.pl/Rynek Zdrowia | 01-10-2011 17:28

Białystok: pierwszy ZOL w mieście

Pierwszych jedenastu pacjentów przyjmie w sobotę (1 października) Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, utworzony w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku. ZOL może przyjąć w sumie 40 przewlekle chorych osób, wymagających opieki pielęgnacyjnej.

Zakład, który jest pierwszą tego typu placówką w Białymstoku, zajął trzecie piętro budynku oddziału internistycznego przy ul. Skłodowskiej. Pod potrzeby jednostki zaadaptowano pomieszczenia po oddziale chorób wewnętrznych i reumatologii - informuje wspolczesna.pl.

Zauważa, że Białystok był dotąd jedynym miastem wojewódzkim, które nie miało żadnego oddziału dla przewlekle chorych. Pacjenci musieli jeździć do innych miast w regionie (najbliższy oddział jest w Łapach) albo zajmowali łóżka na oddziałach szpitalnych.

Pacjenci ZOL mogą liczyć na opiekę pielęgniarek i lekarzy, a także profesjonalną rehabilitację, np. elektroterapię. Na oddziale jest też gabinet psychoterapii i terapii zajęciowej. Będzie też przyjmował logopeda. Jest też sala dziennego pobytu. Sale i łazienki zostały też dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Więcej: www.wspolczesna.pl