Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia | 28-11-2014 11:09

Białystok: modernizacja za 26 mln zł w szpitalu wojewódzkim

Prace modernizacyjne w budynku po dawnej pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku idą pełną parą. Wartość inwestycji wynosi ok. 26 mln zł.

Zgodnie z planami, oddział położniczo-ginekologiczny oraz neonatologia szpitala wojewódzkiego, z ul. Warszawskiej mają się przenieść na ul. Skłodowskiej. Pod potrzeby tej jednostki przygotowywany jest budynek po dawnej pediatrii.

Prace na budowie ruszyły z początkiem października. Po dawnej pediatrii zostały obecnie tylko mury.Wymieniona już została stara, licząca 50 lat instalacja, trwa wzmacnianie fundamentów i filarów, bo do budynku będzie dobudowane jedno piętro. W tym roku powstanie też stacja uzdatniania wody i nowy parking zewnętrzny.

Zgodnie z najnowszym harmonogramem, na przełomie roku powinny zacząć się też prace z otwieraniem dachu i dobudowywaniem czwartego piętra. Na tym ostatnim, czwartym piętrze powstanie oddział ginekologiczny z blokiem operacyjnym. Na drugim i trzecim będą oddziały neonatologiczne i patologii ciąży, a na pierwszym - położnictwo i blok porodowy. Parter zajmą izba przyjęć i poradnie.

Za inwestycję, wartą ok. 26 mln zł, odpowiada firma Rodex. Prace idą na tyle sprawnie, że wykonawca obiecuje oddać obiekt do użytku już na przełomie 2015/16 roku.

Więcej: www.wspolczesna.pl