Białystok: marszałkowskie i unijne dotacje dla dwóch szpitali

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2013 10:11

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dotacje Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Białymstoku, a Białostockie Centrum Onkologii podpisało umowę na projekt realizowany w ramach RPO. Pacjenci zyskają lepszą jakość leczenia i pobytu w tych placówkach.

Białystok: marszałkowskie i unijne dotacje dla dwóch szpitali

Szpital wojewódzki będzie mógł m.in. wykorzystać ponad 252 tys. zł na zakup łóżek do transportowania chorych przez tunel podziemny pod ulicą Skłodowskiej-Curie.

- Ma to związek z rozbudową szpitala - tłumaczy na łamach Kuriera Porannego Jan Kwasowski, rzecznik marszałka. - Już jesienią oddany zostanie do użytku nowoczesny blok operacyjny, natomiast niektóre oddziały zabiegowe (chirurgia, ortopedia, urologia) pozostaną po drugiej stronie ulicy. Dlatego konieczny jest zakup łóżek i specjalistycznego sprzętu.

Z kolei Białostockie Centrum Onkologii podpisało umowę na wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Dzięki infokioskom i możliwości korzystania z sieci bezprzewodowej w samym budynku, będzie można na miejscu np. przejrzeć swoje dane medyczne. 

Wartość projektu to 2,1 mln zł. Dofinansowanie z RPO wynosi 1,8 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia ma się zakończyć w grudniu przyszłego roku.

Więcej: http://www.poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum