Białystok: kolejne przeprowadzki w szpitalu wojewódzkim

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2014 13:27

Miejsce po Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, który przeniósł się na ul. Wołodyjowskiego, zajął już oddział ortopedyczno-urazowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku.

Białystok: kolejne przeprowadzki w szpitalu wojewódzkim

Przeprowadzki mają na celu skupienie w jednym miejscu wszystkich oddziałów zabiegowych wojewódzkiej lecznicy. Po zakończeniu trwającej obecnie modernizacji i rozbudowy, jednostki zgrupowane będą wokół siedmiosalowego bloku operacyjnego z działem diagnostyki obrazowej - informuje Gazeta Współczesna.

Wcześniej do budynku sąsiadującego z blokiem trzeba przenieść wszystkie oddziały zabiegowe, a znajdujące się tam jednostki niezabiegowe przenieść w ich miejsce. W najbliższym czasie lokalizację zmieni pięć oddziałów: ortopedyczno-urazowy, neurologiczny z pododdziałem udarowym, urologiczny, chirurgia i rehabilitacja.

Miejsce Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego zajął już oddział ortopedyczno-urazowy. Obecnie lecznica przygotowuje się do przenosin oddziału chirurgicznego w miejsce dotychczasowej neurologii z pododdziałem urazowym.

Więcej: www.wspolczesna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum