Białystok: kolejna transza ministerialnych środków na inwestycje w USK

Autor: Bia24/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2017 08:25

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku otrzymał 10 mln zł z Ministerstwa Zdrowia na rozbudowę i modernizację swoich budynków. To kolejna transza środków na inwestycje w placówce.

Białystok: kolejna transza ministerialnych środków na inwestycje w USK
W tym roku resort zdrowia przyznał Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku dotację w wysokości 10 mln zł. Fot. Archiwum

Jak informuje portal Bia 24, rozbudowa i modernizacja byłego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. K. Dłuskiego w Białymstoku zaplanowana jest na lata 2013-2019. Całkowita jej wartość to 47,5 mln zł. W latach 2013-2016 USK w Białymstoku otrzymał z Ministerstwa Zdrowia już na ten cel 8 mln zł.

Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzecznik prasowy USK w Białymstoku, podała, że do tej pory z tych środków została wykonana pełna dokumentacja realizowanej inwestycji, wykonano sieci i przyłącza zewnętrzne oraz wybudowano kondygnację -1, w której w przyszłości znajdują się pomieszczenia Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, Dział Obrazowania oraz Poradnie Specjalistyczne.

W tym roku MZ przyznało dotację w wysokości 10 mln zł. Za te pieniądze wybudowany zostanie cały budynek: trzy kondygnacje naziemne czyli parter i dwa piętra w stanie surowym zamkniętym (czyli razem ze stolarką zewnętrzną, dachem, elewacją) wraz z łącznikiem do istniejących już budynków. Wykonana zostanie tez część prac instalacyjnych branży sanitarnej i elektrycznej.

Więcej: www.bia24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum