Białystok: kamień węgielny pod Euroregionalne Centrum Farmacji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 października 2009 11:00

Rozpoczyna się budowa Euroregionalnego Centrum Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczelnia dostała na tę inwestycję 54 mln zł unijnego dofinansowania.

Centrum ma pełnić rolę edukacyjną i być ściśle związane z kształceniem studentów na Uniwersytecie Medycznym. Mieścić się tam będzie wydział farmaceutyczny. W nowej siedzibie nie zabraknie nowoczesnych sal wykładowych, laboratoriów oraz szkoleniowej apteki – podaje Gazeta Wyborcza.

W nowym centrum nie tylko będą uczyć się studenci, ma ono być również ośrodkiem badawczym o zasięgu międzynarodowym, który współpracować będzie z takimi instytucjami jak policja, prokuratura, straż pożarna czy graniczna.

– Bez wątpienia ta nowoczesna infrastruktura przyczyni się do rozwoju uczelni i ułatwi studentom naukę. Realizacja tego projektu wpłynie też na rozwój ekonomiczno-gospodarczy naszego miasta i regionu oraz na zacieśnianie współpracy uniwersytetu z innymi jednostkami – uważa prof. Lech Chyczewski, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Budynek będzie miał powierzchnię ok. 8 tys. m kw. Wokół centrum powstaną drogi dojazdowe, parkingi, chodniki i tereny zielone. Inwestycja ma być zrealizowana do grudnia 2011 r.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku powstał w 1950 roku. Trzy filary, na których opiera się Uniwersytet to:
• Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim,
• Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej,
• Wydział Nauk o Zdrowiu.

Uczelnia poszerza swoją ofertę edukacyjną zgodnie z potrzebą rozwijających się dziedzin służby zdrowia oraz rynku pracy, kształcąc na czternastu kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Nauki pobiera tu, w języku polskim oraz angielskim, łącznie ok. 4000 studentów.

Uniwersytet zatrudnia ponad 730 pracowników naukowo-dydaktycznych, reprezentujących niemalże wszystkie dziedziny nauk medycznych i farmaceutycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum