Białystok: dotacja miejska na renowację pałacu Uniwersytetu

Autor: DK, Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2010 13:00

Uniwersytet Medyczny otrzyma ok. 300 tys. zł na odnowienie elewacji Pałacu Branickich, siedziby UM, oraz remont infrastruktury podziemnej pod dziedzińcem.

Pieniądze od miasta Uniwersytet przeznaczy na dwa główne cele.

– Pierwszy z nich, to renowacja rzeźb i attyk zdobiących Pałac Branickich. Konserwator zabytków zwrócił już nam uwagę, że musimy zrobić to jak najszybciej – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl prof. Lech Chyczewski, rzecznik uczelni.

Drugim celem jest remont i restrukturyzacja tzw. paradnego dziedzińca.

– Będzie to wymagało dużych nakładów i wymiany całej infrastruktury podziemnej pod dziedzińcem – dodaje rzecznik. – Nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony miasta, ale złożyliśmy wnioski na łączną kwotę 309 tys. złotych...

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku kontynuuje także inne, większe inwestycje. W przyszłym zostanie oddany do użytku budynek przy ulicy Żelaznej, w którym będzie się mieścił Wydział Nauk o Zdrowiu. Obecnie znajduje się na etapie wewnętrznych prac wykończeniowych. Drugi budynek przy ulicy Mickiewicza jest w stanie surowym i zostanie oddany do użytku w 2012 roku. Znajdzie się tam Wydział Farmacji.

Obie inwestycje są współfinansowe ze środków unijnych. Łączny koszt to 50-60 mln zł. Największą inwestycją jest jednak finansowana przez państwo restrukturyzacja i rozbudowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku o wartości około 600 mln złotych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum