Białostockie szpitale inwestują w infrastrukturę

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 20 września 2013 11:01

Trwają właśnie wielomilionowe inwestycje w dwóch białostockich szpitalach: Białostockim Centrum Onkologii im. M. Curie-Skłodowskiej i SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego. Niektóre elementy zaplanowanych zmian są już gotowe - informuje Gazeta Współczesna.

Białostockie szpitale inwestują w infrastrukturę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Po początkowych problemach przyspieszyły prace przy modernizacji BCO. To już końcówka budowy podziemnego trzypoziomowego parkingu przy szpitalu. Zaczęła się też budowa budynku, w którym mieścić się będą poradnie i izba przyjęć. Cały czas trwają prace remontowo-budowlane w obiekcie, gdzie będzie część chirurgiczno-zabiegowa.

Rozbudowa BCO to niezwykle ważna inwestycja w regionie. Ma kosztować 45,5 mln zł. Dzięki niej poprawią się znacznie warunki leczenia i pobytu chorych. Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć we wrześniu przyszłego roku.

Kończy się też pierwszy etap modernizacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Trwa odbiór nowoczesnego siedmiosalowego bloku operacyjnego z zapleczem diagnostycznym i centralną sterylizatornią.

Szpital czeka jeszcze modernizacją podziemnego tunelu, łączącego dwie części szpitala, po dwóch stronach ulicy. Przebito tu nowe wejście, tak aby nie trzeba było wchodzić do tunelu z podwórka, ale bezpośrednio z budynku chirurgii. Teraz trwa remont obiektu. 

Więcej: www.wspolczesna.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum