Białostockie Centrum Onkologii poszuka nowego wykonawcy

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2014 14:34

Zarząd województwa we wtorek (22 kwietnia) zapoznał się z sytuacją Białostockiego Centrum Onkologii, które od 2011 r. realizuje projekt przebudowy i modernizacji budynków przy ul. Warszawskiej i Ogrodowej.

Jak przypomina Jan Kwasowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, ogromna inwestycja o wartości ponad 49 mln zł początkowo realizowana była z budżetu województwa i środków własnych BCO. W 2013 r. Zarząd Województwa przeznaczył na kontynuowanie projektu ponad 28 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Głównym wykonawcą robót była spółka akcyjna Polbud. Prace od początku przeciągały się, zmieniali się kierownicy i inżynierowie budowy. W końcu grudnia 2013 roku zaawansowanie robót wynosiło jedynie 51 procent. Ostatnio w prasie pojawiła się informacja, że został złożony wniosek o upadłość Polbudu.

W tej sytuacji Marzena Juczewska, dyrektor BCO, poinformowała zarząd województwa, że zamierza odstąpić od umowy ze spółką Polbud i ogłosić przetarg na nowego wykonawcę. Zawarcie umowy ma nastąpić przed końcem lipca br. Zakończenie inwestycji przewidywane jest za rok.
Marszałkowie zaakceptowali te zamierzenia.

 
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum