×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białogard: zbudują nowy blok operacyjny

Autor: PWX/Rynek Zdrowia19 marca 2018 22:10

Jeszcze w marcu rozpoczną się prace budowlane w łączniku Szpitala Powiatowego w Białogardzie, w którym docelowo powstanie nowy blok operacyjny.

Białogard: zbudują nowy blok operacyjny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowy projekt bloku operacyjnego wykonała poznańska pracownia architektoniczna Tomasza Drożdżyńskiego. Na początku roku Centrum Dializa Sp. z o.o., spółka - dzierżawca szpitala, wybrała  firmę wykonawczą, którą zostało Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych Makrowent z Koszalina. To firma mająca doświadczenie w prowadzeniu podobnych inwestycji, wybudowała m.in. blok operacyjny w Przyjaznym Szpitalu w Połczynie Zdroju - podaje Centrum Dializa w informacji dla mediów.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem do końca marca wykonawca przejmie tzw. front robót w obiekcie szpitalnym w Białogardzie, a prace zakończy do 31 lipca br. Przewidywany koszt tego etapu inwestycji wyniesie ok. 1,5 mln zł.

Centrum Dializa prowadzi inwestycję w ramach własnych środków, do czego zobowiązała się w ramach 30-letniej umowy dzierżawy białogardzkiej placówki.

Nowoczesny blok operacyjny pozwoli na poszerzenie zakresu świadczeń, a także umożliwi ulokowanie całej działalności szpitalnej w jednym miejscu. Obecnie szpital w Białogardzie funkcjonuje w dwóch lokalizacjach co jest niepraktyczne i kosztowne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum