Biała Podlaska: PAIH i japońscy specjaliści pomogą w budowie centrum onkologicznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2018 08:41

W Białej Podlaskiej ma powstać centrum onkologii z rozbudowanym oddziałem endoskopii - jedyny taki ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedsięwzięcie koordynowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, powstanie z pomocą specjalistów z Japonii - poinformowała PAP.

Zabieg chirurgii endoskopowej; FOT. Szpital Uniewrsytecki w Krakowie; zdjęcie ilustracyjne

Według PAIH budowa Centrum ma rozpocząć się we wrześniu. Polska placówka korzysta z doświadczeń japońskich lekarzy - jednych z najlepszych w dziedzinie endoskopii.

- Projekt ruszył ponad trzy lata temu. Prace nad nim zainicjował Wydział Promocji i Handlu Ambasady RP w Tokio. My go kontynuujemy i postaramy się dowieźć do końca - wyjaśniła Eliza Klonowska-Siwak, szefowa biura handlowego PAIH w Tokio.

Jak mówiła Klonowska-Siwak, poza budową obiektu, w ramach inwestycji przewidziane jest wyposażenie Centrum w najnowocześniejszy sprzęt endoskopowy oraz zastosowanie wysoko zaawansowanych technologicznie rozwiązań "made in Japan".

Szefowa biura PAIH w Japonii dodała, że szczegółowy plan budowy centrum jest już gotowy.

- Powstał we współpracy z japońskimi lekarzami z Międzynarodowego Uniwersyteckiego Szpitala im. Św. Łukasza w Tokio, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami - zaznaczyła.

Zgodnie z zapowiedziami, partnerzy z Japonii mają odwiedzać nowy ośrodek dwa razy do roku. Inwestycja najprawdopodobniej będzie finansowana z funduszy europejskich - podała Agencja.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum