Beskidy: nowa dyżurka GOPR na Hali Skrzyczeńskiej już gotowa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 grudnia 2019 15:09

Nową dyżurkę na Hali Skrzyczeńskiej otrzymali ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Dotychczasową wyburzono, w jej miejscu powstaje restauracja dla narciarzy. Goprowiec Piotr Szostek poinformował, że całodobowe dyżury ruszą 13 grudnia.

Beskidy: nowa dyżurka GOPR na Hali Skrzyczeńskiej już gotowa
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Dyżury rozpoczniemy w momencie, gdy wystartuje sezon narciarski. Od ośrodka Szczyrk Mountain Resort mamy informacje, że chcą ruszyć 13 grudnia. Jesteśmy na to przygotowani - powiedział Szostek, który jest prezesem Grupy Beskidzkiej GOPR.

Dawna dyżurka na Hali Skrzyczeńskiej została wyburzona. W miejscu, które zajmowała, przy górnej stacji kolei linowej, właściciele ośrodka narciarskiego kończą budowę restauracji dla narciarzy. W zamian zaoferowali budowę nowej goprówki.

- Budynek został nam przekazany - meblujemy go. Zainstalowano już łączność radiową - powiedział Szostek.

Goprowcy w nowej, murowanej dyżurce mają do dyspozycji ok. 40 m kw. powierzchni. Jest tam wszystko, co niezbędne do prowadzenia służby - łączność radiowa, magazyn sprzętu i zaplecze socjalne. Ratownicy mogą w niej nocować.

Hala Skrzyczeńska to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez narciarzy, co przekłada się liczbę wypadków na trasach.

Grupa Beskidzka jest największą spośród działających w ramach GOPR. Korzeniami sięga Beskidzkiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które powstało w listopadzie 1952 r. Działa na terenie Beskidu Śląskiego, Żywieckiego, Małego i zachodniej części Makowskiego. Grupa zrzesza ok. 300 czynnych ratowników.

Marek Szafrański

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum