Bełchatów: szpital dostanie dotację na modernizację

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2017 18:16

Szpital Wojewódzki w Bełchatowie otrzyma ponad 30 mln zł dofinansowania na modernizację bloku operacyjnego i oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Prace remontowe rozpoczną się w IV kwartale tego roku.

Bełchatów: szpital dostanie dotację na modernizację
Bełchatów: szpital dostanie dotację na modernizację. FOT. Ken Teegardin/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

W czwartek (6 lipca) członkowie zarządu województwa łódzkiego oraz dyrektor szpitala w Bełchatowie podpisali umowę na finansowanie inwestycji. Jej koszt wyniesie 31,4 mln zł, z czego 26,6 mln pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej, a pozostałą kwotę (4,4 mln zł) dołoży samorząd województwa.

Na oddziale intensywnej terapii powstanie 16 stanowisk, czyli o cztery więcej niż jest obecnie. Jedno z nich zostanie przeznaczone dla dzieci (obecnie nie ma takiego stanowiska). Kompleksowej modernizacji zostanie poddany także blok operacyjny i sale operacyjne na dwóch innych oddziałach. Blok operacyjny będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt.

Inwestycja ma zostać zakończona do końca przyszłego roku. Zakres prac jest szeroki i będzie się odbywał przy normalnym trybie pracy placówki. Będzie to największy remont od czasu budowy bełchatowskiej placówki, czyli od 30 lat.

Więcej: lodzkie.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum