Będzin: nowa siedziba szpitalnych poradni - otwarta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2018 15:29

W piątek (25 maja) otwarta została zmodernizowana siedziba poradni specjalistycznych w szpitalu w Będzinie (Śląskie). Wcześniej stwarzała ona wiele uciążliwości dla osób starszych i niepełnosprawnych.  Z usług placówki korzysta 50 tys. pacjentów.

Jedna z sal zmodernizowanej poradni będzińskim szpitalu; FOT. Materiały prasowe

Poradnie były dotychczas zlokalizowane w będzińskim szpitalu aż na trzech poziomach - na parterze, pierwszym i drugim piętrze, z rejestracją na pierwszym piętrze, co było ogromnym utrudnieniem. Po modernizacji wszystkie są zlokalizowane jednym poziomie, z łatwym dostępem dla chorych mających problemy z poruszaniem się.

- Ta inwestycja była podyktowana prośbami mieszkańców. Obecnie zapewniamy im leczenie w bardzo komfortowych warunkach - oceniła dyrektor szpitala Jolanta Sikora-Kałużna podczas piątkowej uroczystości otwarcia zmodernizowanej przychodni.

Poradnie specjalistyczne w będzińskiej placówce mają pełne zaplecze diagnostyczno-zabiegowe, pomoc mogą tu uzyskać pacjenci wymagający konsultacji m.in. hematologicznej, kardiologicznej, chirurgicznej, lekarza rodzinnego i wielu innych.

Inwestycja kosztowała ponad 1,8 mln zł, przy czym 1,5 mln zł przekazały władze powiatu będzińskiego, a 334 tys. stanowił wkład własny placówki.

Szpital w Będzinie jest częścią Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej (PZZOZ), w skład którego wchodzi też szpital w Czeladzi. Decyzja o ich połączeniu zapadła w 2004 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum