Badania kliniczne i usługi medyczne. Nasz Lekarz przejęty przez Medicover

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe11 kwietnia 2022 17:00

Medicover przejmuje jeden z największych w Polsce podmiotów świadczących usługi medyczne i badania kliniczne. Nasz Lekarz to największy ośrodek badawczy w województwie kujawsko-pomorskim. Transakcja obejmuje również jedną z przychodni.

Badania kliniczne i usługi medyczne. Nasz Lekarz przejęty przez Medicover
Medicover przejmuje ośrodki "Nasz Lekarz". Fot. mat. pras.
  • Medicover sfinalizował przejęcie działalności z zakresu badań prowadzonej w ramach działalności Nasz Lekarz
  • Nasz Lekarz to jeden z wiodących tego typu ośrodków w Polsce
  • Transakcja obejmuje nowoczesną nieruchomość o powierzchni 2000 m kw.

Badania i przychodnie Nasz Lekarz w woj. kujawsko-pomorskim

Przejęcie to wspólna transakcja obu pionów Medicover – Diagnostic Services i Healthcare Services – ponieważ Medicover podpisał również umowę nabycia przychodni pod szyldem Nasz Lekarz. 
Nasz Lekarz to największy ośrodek badawczy w województwie kujawsko-pomorskim. W ciągu 20 lat istnienia na rynku ośrodek uczestniczył w ponad 600 badaniach klinicznych I do IV fazy. Równolegle przychodnie oferują innowacyjne, biologiczne leczenie chorób reumatologicznych, dermatologicznych, gastroenterologicznych i pulmonologicznych.

Diagnostic Services wykorzysta potencjał zespołu przychodni, który umożliwi wzrost w obszarach zarządzania badaniami i włączaniem pacjentów do badań klinicznych, z kolei pion Healthcare Services, Medicover, wzmocni jakość opieki medycznej. Toruńska przychodnia stanowi uzupełnienie działalności Healthcare Services, zapewniając pacjentom wielospecjalistyczną opiekę.

Przychodnie Nasz Lekarz w Bydgoszczy i Toruniu

Przejęcie biznesowego obszaru badań klinicznych Nasz Lekarz pozwala Medicover Integrated Clinical Services (MICS) na dalszą  współpracę z globalnymi partnerami z branży farmaceutycznej oraz wzmocnienie działalności w zakresie usług laboratoriów klinicznych, zarządzania pacjentami i diagnostyki towarzyszącej. MICS jest wyspecjalizowaną jednostką biznesową w ramach pionu Diagnostic Services.

Przychodnie Nasz Lekarz działają w Toruniu i Bydgoszczy od 20 lat, obsługując ok. 15 tys. pacjentów. Ponad stuosobowy zespół lekarzy i pielęgniarek zapewnia opiekę medyczną w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistycznej opieki ambulatoryjnej za pośrednictwem 36 poradni i 20 pracowni. Zakres świadczonych usług obejmuje:

medycynę pracy,

medycynę sportową,

medycynę podróży,

badania kliniczne.

Pozyskanie sieci Nasz Lekarz to kolejny etap ekspansji Medicover po przejęciu m.in. Grupy CDT Medicus – prywatnego dostawcy usług medycznych z okręgu legnicko-głogowskiego, sieci centrów medycznych i szpitali Dom Lekarski w Szczecinie i warszawskiego Centrum Medycznego MML – kliniki wyspecjalizowanej w otolaryngologii.

Przypomnijmy, Medicover świadczy  usługi opieki zdrowotnej obejmujące opiekę ambulatoryjną i specjalistyczną, sieć szpitali, laboratoriów oraz punktów pobrań krwi świadczonych w ramach dwóch pionów – Healthcare Services i Diagnostic Services.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum