Andrusiewicz: Polska otrzyma wart 4 mln dolarów sprzęt medyczny z Arabii Saudyjskiej

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/PAP23 maja 2022 15:01

Polska ma otrzymać od Arabii Saudyjskiej sprzęt medyczny wart ponad 4 mln dolarów. Jest jednym z państw, które dostaną takie wsparcie.

Andrusiewicz: Polska otrzyma wart 4 mln dolarów sprzęt medyczny z Arabii Saudyjskiej
Sprzęt medyczny przekaże Polsce Arabia Saudyjska. Fot. Twitter/Ministerstwo Zdrowia
  • Arabia Saudyjska zadeklarowała przekazanie do państw graniczących z Ukrainą sprzętu medycznego za ok. 10 mln dolarów
  • Polska ma otrzymać sprzęt wart ponad 4 miliony złotych
  • Poinformował o tym rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz

Trwa Światowe Zgromadzenie Zdrowia w Genewie

Szef Miisterstwa Zdrowia Adam Niedzielski i minister zdrowia Arabii Saudyjskiej Fahad bin Abdurrahman al-Jalajel rozmawiali w poniedziałek o pomocy dla walczącej Ukrainy w Genewie, gdzie trwa Światowe Zgromadzenie Zdrowia.

- Arabia Saudyjska poinformowała, że przekaże do państw graniczących z Ukrainą sprzęt wart ok. 10 mln dolarów. Do Polski ma trafić sprzęt za ponad 4 mln dolarów - powiedział Andrusiewicz.

Poinformował, że to kraje mają wskazać sprzęt, jaki przyda się przy leczeniu pacjentów z Ukrainy. "Arabia Saudyjska ma we współpracy z WHO przesłać sprzęt" - dodał.

Resort podał wcześniej na Twitterze informację o spotkaniu. "Minister Niedzielski rozmawia z ministrem zdrowia Arabii Saudyjskiej (Fahad bin Abdurrahman al-Jalajel) o pomocy walczącej Ukrainie. Arabia Saudyjska potwierdziła wsparcie sprzętowe dla polskich szpitali, które zajmują się leczeniem obywateli Ukrainy uciekających przed wojną" - przekazało MZ.

Od początku wojny funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych z Ukrainy do Polski 3,551 mln osób - podała w poniedziałek Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy przyjechało 20 tys. osób.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum