7 mln zł zostanie przeznaczone na rozbudowę systemu informatycznego szpitala w Warszawie

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP28 grudnia 2022 17:00

Dyrekcja Szpitala Czerniakowskiego i przedstawiciele samorządu podpisali umowę na rozbudowę systemu informatycznego. Projekt zostanie sfinansowany z funduszy europejskich - koszt inwestycji to 7 mln złotych.

7 mln zł zostanie przeznaczone na rozbudowę systemu informatycznego szpitala w Warszawie
Szpital będzie miał rozbudowany system informatyczny (zdj. ilustracyjne). Fot. Shutterstock
  • Umowę na rozbudowę systemu informatycznego Szpitala Czerniakowskiego w oparciu o e-usługi podpisali przedstawiciele samorządu i dyrekcja placówki.
  • Projekt zostanie sfinansowany z funduszy europejskich - koszt inwestycji to 7 mln złotych
  • Szpital zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt informatyczny, co zdecydowanie skróci czas trwania konsultacji medycznych

Umowa ze szpitalem podpisana

Na prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, rejestrację na wizytę w przychodni online, czy wystawianie i przesyłanie recept w Szpitalu Czerniakowskim zostanie przeznaczone 7 mln zł z funduszy europejskich.

We wtorek marszałek województwa Adam Struzik, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska i dyrektor szpitala Paweł Obermajer podpisali umowę na realizację projektu "Poprawa dostępu do opieki medycznej poprzez rozbudowę systemu informatycznego w oparciu e-usługi".

- Czas pandemii pokazał, jak wielkie znaczenie ma wsparcie placówek medycznych - powiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska podczas uroczystości. Podkreśliła, że informatyzacja i cyberbezpieczeństwo ma olbrzymie znaczenie dla szpitali.

- Szpital Czerniakowski zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt informatyczny. Skróci to czas trwania konsultacji medycznych, wpłynie na podniesienie poziomu świadczonych usług i zapewni bezpieczeństwo danych pacjentów - poinformowały służby prasowe marszałka województwa Adama Struzika.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum