×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

6 marca klinika neurologii w WIM wznawia przyjęcia. Przeszła generalny remont

Autor: oprac. KM • Źródło: Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie27 lutego 2023 14:35

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie wznawia działanie Kliniki Neurologicznej. 1 marca nastąpi uroczyste otwarcie oddziału po modernizacji, a niedługo później - 6 marca - klinika znów zacznie przyjmować pacjentów.

  • Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie poinformował o planowanym uroczystym otwarciu Kliniki Neurologii. Uroczystość odbędzie się 1 marca
  • Klinika była niedostępna dla pacjentów z powodu prac remontowych i modernizacyjnych
  • Na 6 marca planowane jest wznowienie przyjęć

Klinika Neurologii WIM od 6 marca znów będzie przyjmować pacjentów

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie wznawia przyjęcia do Kliniki Neurologicznej. Pierwsze będą mogły mieć miejsce już 6 marca. Nieco wcześniej, w środę 1 marca o godz. 13 odbędzie się natomiast spotkanie prasowe z okazji uroczystego otwarcia Kliniki Neurologicznej po modernizacji.

Podczas remontu dokonano przebudowy całej Kliniki Neurologicznej WIM-PIB w tym Sali Intensywnego Nadzoru w Pododdziale Udarowym.

Obecnie Klinika dysponuje 16 nowocześnie wyposażonymi i monitorowanymi stanowiskami przeznaczonymi dla najciężej chorych, głównie po udarze mózgu.

- Jej otwarcie wraz z wcześniejszym zakupem nowego aparatu w  pracowni diagnostyki naczyniowej oraz nowo uruchomionym drugim aparatem rezonansu magnetycznego jest kolejnym krokiem w budowaniu najnowocześniejszego w kraju systemu kompleksowej diagnostyki chorych z chorobami naczyniowymi mózgu i umożliwia zaoferowanie opieki medycznej na najwyższym światowym poziomie - informują przedstawiciele Instytutu. 

Jak dodają, inwestycja pozwoli także zwiększyć przyjmowaną liczbę chorych z udarem niedokrwiennym mózgu leczonych z zastosowaniem trombektomii mechanicznej oraz stentowania naczyń domózgowych.

Jedyne miejsce w Polsce z KOSM

Po remoncie poprawie ulegnie także opieka nad pacjentami z chorobami demielinizacyjnymi układu nerwowego oraz chorobami układu pozapiramidowego. Aktualnie Klinika Neurologii WIM-PIB jako jedyna w kraju oferuje chorym na SM kompleksową opiekę specjalistyczną (KOSM), polegającą na zapewnieniu dostępu chorym do wszystkich specjalistów i rehabilitacji w przyśpieszonym trybie.

Obecnie w programie NFZ leczenia SM pod opieką Kliniki jest 600 chorych. W Oddziale szybkiej Diagnostyki Neurologicznej powstała nowoczesna sala do leczenia lekami immunomodulującymi i leczenia chorych z dystonią z zastosowaniem toksyny botulinowej. Obecnie w Klinice leczonych jest blisko 400 chorych na dystonię z całego kraju.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze