50 mln złotych trafi do suwalskiego szpitala

Autor: Radio 5/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2009 11:38

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Suwałkach otrzyma w najbliższym czasie z różnych projektów około 50 milionów na modernizację.

Placówka otrzyma 12 milionów złotych na kompleksowy remont i wyposażenie dwóch oddziałów: chirurgii i intensywnej terapii z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Litwa. Właśnie także zapadła decyzja o dofinansowaniu placówki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To 11 milionów złotych na zakup sprzętu do oddziału ratunkowego.

Jeśli dodać do tego wcześniejsze 8 milionów złotych pożyczki z Urzędu Marszałkowskiego, kolejną planowaną pożyczkę wysokości 3 milionów na wkład własny do projektów i pieniądze, które spłyną z kolejnych programów, to wychodzi aż 50 milionów złotych.

- To duża szansa na to, aby szpital stał się lepiej wyposażoną placówką – ocenia marszałek Bogusław Dębski. - Kolejne działania leżą teraz po stronie  dyrektora i personelu – dodał, informując jednocześnie, że w UM powstał specjalny referat, który opracowuje wnioski unijne o dofinansowanie szpitali.

Grzegorz Gałązka, dyrektor szpitala przyznaje, że do placówki dotarły już dobre wieści o dofinansowaniu oddziału ratunkowego.

Duży wkład w starania o środki ma Urząd Marszałkowski, który popiera zabiegi szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum