DK/Rynek Zdrowia | 15-09-2010 11:39

5 mln zł dotacji unijnych dla pomorskich ośrodków zdrowia

Ponad 5 mln zł unijnych środków trafi do pomorskich placówek medycznych na zakup sprzętu i modernizację ośrodków zdrowia.Zarząd województwa pomorskiego wybrał 10 projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Łączna wartość wybranych projektów wynosi 8 708 928,02 zł, wartość dofinansowania 5 012 960,94 zł.

- Otrzymamy 60 proc. dofinansowania projektu doposażenia placówki, który realizujemy już od 2007 roku. Za otrzymane pieniądze (589 tys zł) dokupimy jeszcze sprzęt diagnostyczny i zabiegowy w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – kupimy m.in holtery ciśnieniowe, rektoskopy, aparaty do kriochirurgii, rozbudujemy aparat do echa serca – informuje portal rynekzdrowia.pl Ewa Wichłacz, rzecznik Szpitala Powiatu Bytowskiego.


Ponadto 400 tys. zł otrzyma m.in. gmina Słupsk na modernizację i doposażenie Gminnego Ośrodka Zdrowia w Głobinie. Częściowo za unijne pieniądze (469 tys. zł) przebudowany, zmodernizowany i wyposażony zostanie Ośrodek Zdrowia w Czarnej Dąbrówce. Z kolei spółka Falck Medycyna otrzyma 1,078 mln zł dotacji na zakup sprzętu endoskopowego, ultrasonograficznego i USG przez NZOZ w Ustce. 853 tys. zł dostanie gmina Kobylnica na przebudowę i doposażenie ośrodków zdrowia w Kobylnicy, Kwakowie i Słonowicach. Natomiast gmina Dębnica Kaszubska za 663 tys. zł przebuduje infrastrukturę ochrony zdrowia z doposażeniem w miejscowościach Borzęcino, Budowo i Dębnica Kaszubska.