18 maja rusza nowa poradnia onkologiczna. Placówka ma kontrakt z NFZ

Autor: oprac. SzB • Źródło: Szpital Specjalistyczny w Mielcu, Rynek Zdrowia17 maja 2022 19:37

18 maja zostanie uruchomiona nowa poradnia onkologiczna w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. - To dobra inwestycja, która zostanie w tym powiecie i będzie służyć jego mieszkańcom - nie ma wątpliwości Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego.

18 maja rusza nowa poradnia onkologiczna. Placówka ma kontrakt z NFZ
Nowa poradnia onkologiczna w Mielcu. Fot. Facebook/Szpital Specjalistyczny w Mielcu
  • W Mielcu uruchomiono poradnię onkologiczną. Znajduje się w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego
  • - To dobra inwestycja, która zostanie w tym powiecie i będzie służyć jego mieszkańcom - mówi Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego
  • Poradnia ma za zadanie ułatwić pacjentom korzystanie z usług w ramach pakietu onkologicznego, a także zapewnić dostęp do kompleksowych świadczeń w tym zakresie

Nowa poradnia onkologiczna w Mielcu rusza 18 maja

W środę, 18 maja, ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów do nowej poradni onkologicznej, która znajduje się w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

O uruchomienie poradni od dawna upominało się środowisko osób dotkniętych chorobą onkologiczną. 

Jak informują władze mieleckiego szpitala, do nowej poradni onkologicznej przyjmowani będą pacjenci z podejrzeniem nowotworu złośliwego, którzy znajdują się w trakcie diagnostyki, skierowani przez lekarzy, chorzy z rozpoczętym już leczeniem onkologicznym, a także ci wymagający kontroli po zakończeniu leczenia i w ramach profilaktyki onkologicznej.

Dyrekcja podkreśla, że będzie można tu skorzystać nie tylko z konsultacji lekarskiej, ale także zrealizować zlecone badania (TK, RTG oraz inne). 

Poradnia z kontraktem z NFZ

- Dotychczas w Mielcu nie było takiej specjalistycznej poradni, prowadzonej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To dobra inwestycja, która zostanie w tym powiecie i będzie służyć jego mieszkańcom - mówi Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego.

Nowa poradnia ma za zadanie ułatwić pacjentom korzystanie z usług w ramach pakietu onkologicznego, a także zapewnić dostęp do kompleksowych świadczeń w tym zakresie. 

W szpitalu są już wprowadzane konsultacje onkologiczne na oddziałach. Jest szkolony także koordynator pacjenta onkologicznego (zgodnie z Narodową Strategią Onkologiczną na lata 2020-2030).

- Sukcesywnie będą wprowadzane rozwiązania organizacyjne prowadzone przez koordynatora, które ułatwią wykonanie pierwszych kroków, związanych ze skomplikowaną w większości chorób nowotworowych diagnostyką, wymagającą wizyt w kilku miejscach. Koordynator zajmuje się także pacjentem po zakończeniu leczenia, gdy potrzebna jest mu rehabilitacja albo opieka paliatywna - dodaje Jarosław Kolendo, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum