13 mln zł dla szpitala "Zdroje" w Szczecinie na ograniczanie skutków pandemii

Autor: oprac. MCD • Źródło: PAP23 stycznia 2023 14:19

Szpital „Zdroje” w Szczecinie otrzyma 13 mln zł z unijnych funduszy na ograniczanie skutków pandemii – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Pieniądze pochodzą z programu REACT-UE. Modernizacja obejmie m.in. budowę zadaszonego podjazdu dla karetek i dostosowanie pomieszczeń do potrzeb niepełnosprawnych.

13 mln zł dla szpitala "Zdroje" w Szczecinie na ograniczanie skutków pandemii
Szpital "Zdroje" w Szczecinie otrzymał na modernizację 13 mln zł z unijnych funduszy Fot. Marcin Bielecki/PAP
  • Szpital „Zdroje” w Szczecinie za 13 mln złotych zmodernizuje izbę przyjęć, oddział opiekuńczo-leczniczy oraz poradnie zdrowia psychicznego dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży
  • To środki unijne ze specjalnego programu, którego celem jest ograniczenie społecznych skutków pandemii
  • Prace obejmą głównie dostosowanie pomieszczeń do potrzeb pacjentów psychiatrycznych i z niepełnosprawnością ruchową. Wymienione zostaną także instalacje sanitarne, elektryczne i grzewcze, a podjazd dla karetek zyska zadaszenie
  • Wcześniej po takie eurofundusze sięgnęły już inne lecznice podległe samorządowi województwa

Szczecin. Szpital „Zdroje” otrzyma 13 mln zł. To unijna pomoc dla kolejnej placówki w regionie

Pieniądze mają umożliwić placówce przygotowanie szpitala na przyszłe potrzeby epidemiologiczne. Dofinansowanie ma pokryć koszty remontu pomieszczeń i zakup wyposażenia.

Prace przeprowadzone będą na oddziale opiekuńczo-leczniczym, izbie przyjęć ogólnej, psychiatrycznej izbie przyjęć, poradni zdrowia psychicznego dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

- Marszałkowskie szpitale zostały mocno doświadczone przez koronawirusa. Były ośrodkami na pierwszej linii walki z pandemią. Chcą być dobrze przygotowane na przyszłe epidemiologiczne zdarzenia, dlatego dostosowują swoje medyczne przestrzenie na taką ewentualność - przekazał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Jak dodał, to kolejna zachodniopomorska jednostka, która sięgnęła po specjalne unijne wsparcie z puli REACT-UE.

Modernizacja szpitala obejmie głównie dostosowanie pomieszczeń do potrzeb pacjentów psychiatrycznych i z niepełnosprawnością ruchową. Wymienione zostaną instalacje sanitarne, elektryczne i grzewcze.

Jak zapowiadają władze placówki, wyremontowane zostaną też m.in. elewacje ścian, podłóg i sufitów. Powstanie także instalacja wentylacji mechanicznej i gazów medycznych, co - jak przekazano - ma olbrzymie znaczenie w leczeniu pacjentów z COViD-19.

Inwestycja obejmie m.in. budowę zadaszonego podjazdu dla karetek, prace remontowo-modernizacyjne i zniesienie barier architektonicznych.

- Poprawi to także warunki pracy naszego zespołu - mówi dyrektor szpitala "Zdroje" Łukasz Tyszler.

Koszt inwestycji wyniesie 13 mln zł. W całości sfinansuje ją unijna dotacja, którą urząd marszałkowski przekaże z puli REACT-UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Wcześniej po takie eurofundusze sięgnęły już inne lecznice podległe samorządowi województwa. Unijna pomoc trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, Zachodniopomorskiego Centrum Onkologicznego, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy czy do Szpitala w Gryficach.

Prace remontowe w szpitalu "Zdroje" zaplanowano na ten rok.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze