×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

1 kwietnia rusza nowy oddział geriatryczny na NFZ w Wielkopolsce

Autor: oprac. JPP • Źródło: NFZ15 marca 2023 09:30

1 kwietnia zacznie działać nowy oddział geriatryczny w woj. wielkopolskim. Oddział utworzy Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie. Na razie będzie liczył 20 łóżek. Placówka opracowuje kryteria i zasady przyjęć.

1 kwietnia rusza nowy oddział geriatryczny na NFZ w Wielkopolsce
1 kwietnia rusza nowy oddział geriatryczny na NFZ w Wielkopolsce. Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock

 

1 kwietnia zacznie działa nowy oddział geriatryczny na NFZ w Wielkopolsce

- 1 kwietnia startuje nowy oddział geriatryczny w Wielkopolsce - poinformował  NFZ. Oddział utworzy Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. Na początek będzie tu 20 łóżek.

– Żyjemy w społeczeństwie starzejącym się, a co za tym idzie – obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczną opiekę dla osób w podeszłym wieku. Jedną z jej form jest ta udzielana w oddziałach geriatrycznych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom na początku lutego ogłosiliśmy konkurs na oddziały geriatryczne w Wielkopolsce – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

– Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 10 marca. Dzięki niemu z początkiem kwietnia działalność rozpocznie oddział geriatryczny w Szpitalu w Koninie. Liczymy, że obejmie opieką mieszkańców nie tylko z tego miasta czy powiatu konińskiego, ale wschodniej Wielkopolski - dodaje dyrektor.

W NFZ przyznają, że ewentualna możliwość poszerzenia oddziału o kolejne łóżka w przyszłości zależy m.in. od liczby przyjmowanych pacjentów.

W szpitalu w Koninie już pracują nad kryteriami i zasadami przyjęć. 

– Od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem utworzenia oddziału geriatrycznego i cieszymy się, że tak się stanie. Staramy się stale doskonalić nasz szpital, a teraz możemy poszerzyć ofertę o kolejny zakres świadczeń – zgodny z potrzebami społeczeństwa, czyli zapewnieniem kompleksowej diagnostyki i terapii osobom starszym – tłumaczy Krystyna Brzezińska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie.

Do tej pory w Wielkopolsce działały dwa oddziały geriatryczne. Pierwszy – w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie, natomiast drugi w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. Pacjenci mogli otrzymać opiekę na łącznie 50 łóżkach (30 w Gnieźnie i 20 w Ostrowie Wielkopolskim), a od kwietnia baza ta zostanie poszerzona o kolejne 20 miejsc w Szpitalu w Koninie. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze