×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: elektroniczne gry pomogą w rehabiltacji dzieci chorych na raka

Autor: Iskierka, DMX/Rynek Zdrowia17 maja 2011 16:58Aktualizacja: 17 maja 2011 16:59

20 maja Fundacja na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową ,,Iskierka'' przekaże Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie konsolę do gier wraz oprzyrządowniem Kinect, umożliwiającym terapię ruchową.

Kraków: elektroniczne gry pomogą w rehabiltacji dzieci chorych na raka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzięki specjalnym grom dzieci będą rehabilitowane poprzez zabawę; stojąc przed monitorem wykonują ruchy, rozpoznawane przez komputer, które w efekcie przekładają się na to, co robi postać w grze.

Jak przekonuje Fundacja Iskierka, dzięki najnowszej technologii długotrwałe pobyty w szpitalu można wypełnić dzieciom chwilami radości, odreagowania stresu towarzyszącego chorobie, a przede wszystkim atrakcyjną i mobilizującą formie rehabilitacji ruchowej.

Sprzęt trafi na oddział hematologii i onkologii dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Z informacj Fundacji Iskierka wynika, że do tej pory tego typu konsole z powodzeniem są wykorzystywane na dziecięcych oddziałach onkologicznych w Katowicach, Chorzowie, Łodzi, czy Lublinie.

O akcji Fundacji pisaliśmy już w portalu rynekzdrowia.pl. "Iskierka" zwróciła się do firmy Microsoft o przekazanie chorym dzieciom konsoli, telewizorów LCD 32 cale i sensorów Kinect. Zgodnie z planem w najbliższym czasie w 10 szpitalach dziecięcych (a docelowo na wszystkich 17 oddziałach onkologicznych) w Polsce ma zostać zainstalowane oprzyrządowanie do gier.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze