Dwa nowe oddziały w szpitalu wojewódzkim. Jeden już działa, drugi ruszy 1 lipca

Autorzy: oprac. ML; oprac. SzB • Źródło: Urząd Marszałkowski, swidnik.naszemiasto.pl, Rynek Zdrowia15 czerwca 2022 08:30

Dobra wiadomość dla pacjentów. Dwa nowe oddziały zostaną powstają w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Pierwszy uruchomiono z początkiem czerwca. Drugi zacznie działać 1 lipca.

Dwa nowe oddziały w szpitalu wojewódzkim. Jeden już działa, drugi ruszy 1 lipca
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. (olm) PAP/Wojtek Jargiło
  • Zmiany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie
  • Powstały tam dwa nowe oddziały. Oddział paliatywny działa od 1 czerwca
  • Oddział geriatryczny rozpocznie działalność 1 lipca. Oba oddziały działają przy ul. Biernackiego w Lublinie

Dwa nowe oddziały w szpitalu wojewódzkim w Lublinie

W strukturze lublinieckiego szpitala funkcjonują m.in. zakłady opiekuńczo-lecznicze, które posiadają łącznie 70 łóżek. To największa tego typu placówka w województwie lubelskim.

Na uruchomionym 1 czerwca oddziale opieki paliatywnej dla pacjentów przygotowano 15 łóżek. Prowadzona jest tutaj wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem i jego rodziną z zapewnieniem całościowego podejścia do problemów chorego z uwzględnieniem jego potrzeb fizycznych, psychicznych, duchowych i społecznych. Oddział geriatryczny będzie jedyną taką placówką w Lublinie. Może przyjąć 20 pacjentów.

- Oba oddziały są niezwykle ważne i potrzebne. Zawsze podkreślam, że opieka nad najstarszymi mieszańcami województwa to jeden z naszych priorytetów. Chcę zaznaczyć, że wsparcie otrzymają tutaj nie tylko chorzy, ale także ich rodziny - wyjaśnia Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. 

Powstanie wspomnianych oddziałów w szpitalu to szansa na lepszą opiekę nad pacjentami oraz szkolenie nowej kadry medycznej w zakresie geriatrii i medycyny paliatywnej.

- Jako największy szpital w regionie staramy się dostrzegać i skutecznie reagować na problemy zdrowotne mieszkańców - dodaje Tadeusz Duszyński, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum