Szpital przeprowadził nowatorską operację, która jest refundowana. Dał zapowiedź kolejnej

Autor: oprac. KM • Źródło: Kutnowski Szpital Samorządowy/Rynek Zdrowia17 maja 2022 16:00

Prof. dr n. med. Ahmed El-Mallul z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego przeprowadził - jak podkreśla placówka - przełomową operację metodą laparoskopową. Teraz szpital zapowiada kolejny "pionierski zabieg".

Szpital przeprowadził nowatorską operację, która jest refundowana. Dał zapowiedź kolejnej
Lekarze ze szpitala w Kutnie podczas operacji. Fot. Facebook/Kutnowski Szpital Samorządowy
  • Kutnowski Szpital Samorządowy poinformował o przeprowadzeniu kolejnego zabiegu laparoskopowego
  • Nie był to taki zwykły zabieg: mowa o małoinwazyjnej operacji usunięcia guza jelita grubego
  • Teraz szpital zapowiada kolejną pionierską operację

Nowatorska operacja w szpitalu w Kutnie

- Kolejna historyczna i przełomowa operacja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym z użyciem metody laparoskopowej, a więc mało inwazyjnej - dumnie donosi szpital na swoim facebookowym profilu. Zabieg przeprowadził ordynator oddziału chirurgiczno-onkologicznego placówki, prof. dr n. med. Ahmed El - Mallul.

Jak informuje szpital, była to pierwsza w Kutnie laparoskopowa małoinwazyjna operacja usunięcia guza jelita grubego. Z komunikatu dowiadujemy się również, że zaledwie dzień po zabiegu operowany pacjent poruszał się samodzielnie i był gotowy do wypisania. Jednak z uwagi na diagnostykę pozabiegową i bezpieczeństwo pacjenta lekarze podjęli decyzję o zatrzymaniu go w szpitalu jeszcze na "chwilę". Dzięki temu mogli zyskać pewność, że nie ma komplikacji i pacjent czuje się dobrze.

Bezpłatna operacja - i nie ostatnia

Kutnowski Szpital Specjalistyczny poinformował ponadto, że operacja jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia i pacjent nie ponosi dodatkowych, prywatnych kosztów. Zabieg mógł być przeprowadzony "dzięki doświadczeniu profesora i nowoczesnemu sprzętowi, który posiada szpital w Kutnie" - dodaje placówka.

Na uwagę zasługuje fakt, że - jak czytamy w komunikacie - zaledwie kilka, może kilkanaście szpitali w Polsce przeprowadza tego rodzaju zabiegi. Szpital zaznacza, że operacje tego typu odbywają się głównie w dużych ośrodkach miejskich. Ale szpital w Kutnie nie zostaje w tyle i zapowiada kolejną pionierską operację. Szczegółowe informacje poda w stosownym momencie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum