Popularny lek wraca do aptek. Był nie do kupienia przez ponad miesiąc

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/GdziePoLek.pl13 czerwca 2022 22:30

Popularny lek na odchudzanie wraca do aptek. Był niedostępny przez ponad miesiąc. Mysimba stosuje się u dorosłych pacjentów z otyłością (BMI > 30) lub u pacjentów z nadwagą (BMI 27-30), u których występują dodatkowe choroby.

Popularny lek wraca do aptek. Był nie do kupienia przez ponad miesiąc
Popularny lek wraca do aptek. Był nie do kupienia przez ponad miesiąc Fot. Adobestock
  • Popularny lek wspomagający odchudzanie wraca do aptek. Był niedostępny przez ponad miesiąc
  • Mysimba wskazany jest u pacjentów cierpiących na otyłość lub na nadwagę przy współistnieniu dodatkowych, określonych chorób
  • Najlepsze efekty leczenia preparatem Mysimba uzyskuje się przy zastosowaniu odpowiedniej diety oraz regularnym wykonywaniu ćwiczeń fizycznych

Popularny lek na odchudzanie wraca do aptek

Popularny lek - Mysimba - wspomagający odchudzanie wraca do aptek. Był niedostępny przez ponad miesiąc. Jak poinformował portal GdziePoLek.pl preparat  zaczął już trafiać do aptek. W hurtowniach pojawił się 6 czerwca.

Preparat Mysimba stosuje się u dorosłych pacjentów z otyłością (BMI > 30) lub u pacjentów z nadwagą (BMI 27-30), u których występują dodatkowe choroby, np. wyrównane nadciśnienie tętnicze, nieprawidłowe stężenie lipidów we krwi. Leczenie tym preparatem połączone jest z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną pacjenta.

Preparat został dopuszczony do obrotu w marcu 2015 r. przez Europejską Agencję Leków (EMA) i jest wydawany na receptę.

Mysimba zawiera dwie substancje aktywne – 8 mg chlorowodorku naltreksonu (co odpowiada 7,2 mg naltreksonu) oraz 90 mg chlorowodorku bupropionu (co odpowiada 78 mg bupropionu).

Naltrekson i bupropion oddziałują na dwa główne obszary w mózgu, które odpowiadają za przyjmowanie pokarmu, kontrolę apetytu oraz bilans energetyczny organizmu. W wyniku tego hamują apetyt i jednocześnie powodują wzrost zużycia energii, co przekłada się na spadek masy ciała.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum