Zakopane: szpital wystąpi do MON o zwrot kosztów leczenia byłego żołnierza

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2012 16:41

W piątek (17 lutego) Szpital Powiatowy im. T. Chałubińskiego w Zakopanym opuścił były żołnierz misji bliskowschodnich Włodzimierz N. Dyrekcja lecznicy szacuje, że koszt jego pobytu wyniósł ok. 4,5 tys. zł. Nie wiadomo jednak kto za to zapłaci.

Były żołnierz spędził w szpitalu osiem dni. Według stawek Narodowego Funduszu Zdrowia jego pobyt kosztował szpital ok. 4,5 tys. zł. Nie wiadomo jednak czy pacjent był ubezpieczony.

Dlatego - jak podaje Gazeta Krakowska - szpital zażąda od Ministerstwa Obrony Narodowej pokrycia kosztów leczenia byłego żołnierza, bo Włodzimierz N. z polskim wojskiem rozstał się w 2006 r. Do roku 2008 pobierał rentę. Potem jednak, gdy nie stawił się na komisję lekarską, utracił prawo do tego świadczenia.

Włodzimierz N., którego odnaleziono kilka dni temu w szałasie w Tatrach, to 36-latek, były zawodowy żołnierze. W 2000 r. był na misji w Libanie, a w latach 2003-2004 w Iraku. Lekarze podejrzewają, że może on cierpieć na zespół stresu bojowego.

Czytaj. Znaleziony w Tatrach cierpi na zespół stresu bojowego?

Po opuszczeniu zakopiańskiej lecznicy mężczyzna został przewieziony karetką do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Tam lekarze zajmują się jego odmrożeniami, następnie mężczyzna będzie leczony w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego WIM.

Więcej: http://www.polskatimes.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum