Słupca: podwyżka o 1000 proc. za wywóz szpitalnych śmieci

Autor: tenpoznan.pl/Rynek Zdrowia • • 30 października 2019 12:44

Odmowa umorzenia podatku od nieruchomości i podwyżka o 1000 proc. opłat za wywóz śmieci - to opłaty nałożone na Samodzielny Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy przez burmistrza miasta.

Słupca: podwyżka o 1000 proc. za wywóz szpitalnych śmieci
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Najpierw odmówiono szpitalowi umorzenia podatku od nieruchomości, który wynosi około 48 tys. zł rocznie. Dotąd zawsze był umarzany, jednak w tym roku burmistrz Michał Pyrzyk podatku nie umorzył. Tłumaczył to wzrastającymi wydatkami miasta i tym, że Słupcy nie stać na umarzanie podatków.

Od 2013 roku szpital płacił tyle samo za wywóz odpadów, jednak opłata - jak argumentują gminne władze - nie miała wiele wspólnego z faktycznie wyższymi rzeczywistymi kosztami wywozu i ilością śmieci. Po kontroli zarządzonej przez burmistrza w ubiegłym roku okazało się, że szpital musi dopłacić prawie 120 tys. zł za wywóz odpadów. To 1000 proc. więcej niż dotychczas.

Dla słupeckiego szpitala 120 tys. to duże pieniądze, dlatego placówka nie przystąpiła do systemu odbioru odpadów organizowanego przez miasto na przyszły rok. Prawdopodobnie sam poszuka sobie operatora.

Więcej: tenpoznan.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum