Śląskie: 85 mln zł dla trzech klinicznych szpitali SUM

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 21 grudnia 2017 19:15

Trzy szpitale kliniczne Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymają 85 mln zł w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia konkursu dla jednostek udzielających świadczeń zdrowotnych. To niemal jedna trzecia wszystkich środków przewidzianych na dofinansowanie złożonych projektów.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jest podmiotem tworzącym dla 5 szpitali klinicznych. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje Śląski Uniwersytet Medyczny, najwięcej, bo aż 30 mln zł otrzyma SPSK nr 6 SUM Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, które uplasowało się na trzeciej pozycji pod względem oceny punktowej. Przyznana kwota zostanie przeznaczona na podniesienie bezpieczeństwa i jakości świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalu.

Niewiele mniej - 29,5 mln zł trafi do SPSK nr 1 SUM im. prof. S. Szyszko w Zabrzu na przebudowę i wyposażenie oddziałów dedykowanych dzieciom, a przez to podniesienie standardu leczenia.
Z kolei projekt Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM zakładający modernizację oddziałów i bloków operacyjnych oraz zakup aparatury medycznej w celu poprawy standardów opieki zdrowotnej w zakresie neonatologii, położnictwa, ginekologii oraz okulistyki dziecięcej dostanie wsparcie w wysokości ponad 25 mln zł.

W tym roku szpitale kliniczne SUM otrzymały również ponad 32 mln zł w ramach dotacji celowych na zakup aparatury i sprzętu medycznego oraz zadania inwestycyjne, takie jak modernizacja apteki szpitalnej w Szpitalu im. A. Mielęckiego w Katowicach (3 mln zł) oraz budowa bloku operacyjnego w SPSK nr 7 SUM Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. L. Gieca (6,2 mln zł).

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jest podmiotem tworzącym dla 5 szpitali klinicznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum