Gniezno: szpital Dziekanka na granicy płynności finansowej

Autor: Radio Merkury/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2016 20:30

Zarząd Województwa Wielkopolskiego interweniował w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka w Gnieźnie, który znalazł się na granicy płynności finansowej. Wicemarszałek zapewnił, że pracownicy otrzymają pensję na czas.

Gnieźnieński szpital znalazł się na granicy płynności finansowej. Urząd marszałkowski nie ma jednak dokładnych danych dotyczących zadłużenia. Fot. Materiały prasowe

Odpowiedzialny za szpitale wicemarszałek województwa Leczek Wojtasiak był w Dziekance 1 czerwca. Jak wyjaśnił, informację o trudnościach finansowych placówki urząd marszałkowski otrzymał od głównej księgowej, która podała, że jest zagrożenie zablokowania konta szpitala, co skutkowałoby niemożliwością wypłaty pensji - podało Radio Merkury.

Wicemarszałek zapewnił załogę, że urząd dołoży wszelkich starań i pomoże szpitalowi w tej trudnej sytuacji. Pracownicy dostaną na czas swoje pieniądze. Dodał, że nie zdobył wiedzy o zadłużeniu szpitala, gdyż główna dyrektor Barbara Trafarska od kilku miesięcy jest na zwolnieniu lekarskim. Związkowcy ze szpitala czekają na zmianę na stanowisku dyrektora. 

Więcej: www.radiomerkury.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum