Bydgoszcz: 15 mln zł na wyposażenie dla szpitala im. Biziela - od samorządu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2012 19:04

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy otrzyma od samorządu województwa 15 mln zł na inwestycje i zakup wyposażenia - poinformowało w czwartek centrum informacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, do którego należy lecznica.

Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację i wyposażenie oddziału intensywnej terapii noworodka oraz Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, a także utworzenie pracowni angiografii i hemodynamiki.

Planowany jest zakup dwóch karetek: neonatologicznej - do przewozu noworodków i niemowląt (oznaczanej litra "N") i specjalistycznej (oznaczanej literą "S"), a także wysokospecjalistycznego sprzętu, który pomoże wykonywać nowoczesne badania diagnostyczne i będzie wykorzystany do kształcenia studentów.

Na liście planowanych zakupów znajdują się m.in.: videogastroskop z głowicą ultrasonograficzną, system do manometrii przełyku o wysokiej rozdzielczości (do służy badania ciśnienia na wysokości górnego i dolnego zwieracza przełyku), system do wielogodzinnego, ambulatoryjnego badania pH w przypadku schorzeń przełyku.

W Bydgoszczy istnieje Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W jego strukturze funkcjonują dwa szpitale uniwersyteckie - nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza i nr 2 im. dr. Jana Biziela.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum