Żywiecczyzna: posłanka interweniuje w sprawie dostępu do diagnostyki

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2019 10:35

Posłanka Małgorzata Pępek skierowała do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego interpelację w sprawie trudnej sytuacji ochrony zdrowia w powiecie żywieckim. Parlamentarzystka wskazuje, że w powiecie żywieckim niedostępne są usługi rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

Żywiecczyzna: posłanka interweniuje w sprawie dostępu do diagnostyki
Na terenie Żywca nie będzie więc możliwości bezpłatnego wykonania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej - alarmuje posłanka. Fot. Archiwum

Śląski Oddział Wojewódzkiego NFZ ogłosił wyniki konkursu na świadczenie usług diagnostyki obrazowej z zakresu rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej. Okazało się, że NFZ nie przewiduje świadczenia takich usług na terenie powiatu żywieckiego - podaje Dziennik Zachodni.

Na terenie Żywca nie będzie więc możliwości bezpłatnego wykonania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Aby pacjenci ze skierowaniem mogli wykonać takie badania, będą musieli udać się do Bielska-Białej, Suchej Beskidzkiej lub do jeszcze odleglejszego Cieszyna, gdyż tylko tam takie usługi będą świadczone - alarmuje posłanka Pępek.

Jej zdaniem osoby starsze i przewlekle chore praktycznie zostaną pozbawione możliwości korzystania z takiej diagnostyki, gdyż dla wielu z nich tak daleki wyjazd jest wręcz niemożliwy. Dlatego Pępek zaapelowała do ministra zdrowia o interwencję w tej sprawie.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum