Żywiec: poszukują partnera do budowy szpitala

Autor: Gazeta Żywiecka/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2009 10:08

Starostwo Powiatowe w Żywcu szuka prywatnego partnera, który wspólnie wybuduje nowy szpital powiatowy i będzie nim zarządzał przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Obecnie działająca tam placówka jest w kiepskim stanie techniczno-sanitarnym.

Cała inwestycja ma się opierać na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Do sfinansowania i przeprowadzenia inwestycji zaproszony zostanie partner prywatny.

W zamian przez dłuższy czas inwestor będzie mógł zarządzać szpitalem i czerpać z niego zysk. Umowa o partnerstwie ma trwać najwyżej 30 lat. Zdaniem władz powiatu, to jedyny sposób, aby powiat żywiecki miał szpital.

Według różnych szacunków jego budowa miałaby pochłonąć od 150 do 200 mln zł. Powiat nie jest w stanie wyłożyć, ani nawet poszukać takiej kwoty. Nabór chętnych do wzięcia udziału w inwestycji powiat ogłosił z końcem września.

Katarzyna Maślanka, kierownik zespołu ds. ochrony zdrowia w starostwie w Żywcu poinformowała w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, że zgłosiło się 9 podmiotów, które przystąpią do dialogu konkurencyjnego.

– Wnioski przyjmowane były do wtorku 10 listopada. Z podmiotami, które zgłosiły się w tym postępowaniu będzie rozmawiać i spośród nich wybierzemy partnera – zapowiada kierownik.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum