Zwolnienia z VAT w ochronie zdrowia

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2011 15:29

Zwolnienie z VAT obejmuje usługi medyczne świadczone przez zakłady opieki zdrowotnej, osoby wykonujące zawody medyczne, a także podwykonawców w zakładach opieki zdrowotnej.

Zwolnienia z VAT w ochronie zdrowia
Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, preferencje dotyczą usług wykonywanych przez zakłady opieki zdrowotnej (ZOZ), a także świadczonych przez: lekarzy i lekarzy dentystów, pielęgniarki i położne, psychologów oraz osoby wykonujące inne zawody medyczne na podstawie ustawy o zakładach opieki zdrowotnej.

W opinii eksperta, najistotniejszą zmianą dla obywateli wprowadzoną od 1 kwietnia jest usankcjonowanie zwolnienia z VAT dla usług medycznych finansowanych przez pracodawców. Specjalista zwraca uwagę, że jedynym warunkiem stosowania tego zwolnienia jest nabycie usług od podmiotów, które mogą korzystać z preferencji.

Dla sektora medycznego istotne było doprecyzowanie podmiotowego zakresu zwolnienia dla usług medycznych. Zwolnione z VAT zostały usługi medyczne wykonywane na rzecz ZOZ przez ich podwykonawców, jak również usługi świadczone w ramach zawodów medycznych, których bezpośrednimi beneficjentami są pacjenci.

Więcej: www.gazetaprawna.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum