×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Związkowcy z ”S” będą protestować w poniedziałek przed Ministerstwem Zdrowia

Autor: solidarnosckatowice.pl/Rynek Zdrowia09 października 2015 14:31

W poniedziałek (12 października) w Warszawie przed gmachem Ministerstwa Zdrowia odbędzie się ogólnopolska manifestacja ratowników medycznych i innych pracowników służby zdrowia zrzeszonych w NSZZ Solidarność. Związkowcy domagają się m.in. podwyżek płac dla wszystkich pracowników sektora ochrony zdrowia.

Związkowcy z ”S” będą protestować w poniedziałek przed Ministerstwem Zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśnia Halina Cierpiał, przewodnicząca Regionalnego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność w Katowicach, porozumienie płacowe podpisane pomiędzy ministrem zdrowia a reprezentacją Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych traktować należy jako zaproszenie do negocjacji płacowych dla pozostałych grup zawodowych z sektora ochrony zdrowia.

- Nie mamy nic przeciwko podwyżkom dla pielęgniarek, bo one im się należą. Chcemy przekazać ministrowi Zembali i wszystkim urzędnikom w resorcie, że niedopuszczalne jest dzielenie ludzi z naszej branży na lepszych i gorszych - wyjaśnia.

Podczas protestu, oprócz żądania podwyżek dla pracowników całego sektora medycznego, związkowcy będą się również domagać likwidacji śmieciowych umów o pracę w służbie zdrowia oraz odstąpienia od prywatyzacji placówek medycznych. Zażądają też szczegółowej weryfikacji projektu ustawy dotyczącej funkcjonowania ratownictwa medycznego.

Manifestację organizują: Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność i Sekcja Krajowa Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ Solidarność. Podobny protest, z tym że organizowany przez kilkanaście organizacji i związków zawodowych, odbył się w Warszawie 28 września.

Czytaj: www.solidarnosckatowice.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze