Związkowcy-ratownicy medyczni chcą nowego ministra zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2009 18:20

Przedstawiciele związków zawodowych pracowników ratownictwa medycznego podczas III Krajowego Zjazdu Pracowników Ratownictwa Medycznego w Sulejowie, zapowiedzieli, że będą domagać się odwołania ze stanowiska minister zdrowia Ewy Kopacz.

Zjazd, w którym uczestniczy blisko 100 osób,  został zorganizowany przez trzy organizacje związkowe: Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80", Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Służb Ratowniczych, które mają stworzyć Ogólnopolską Konfederację Związków Zawodowych Pracowników Ratownictwa Medycznego.

Uczestnicy zjazdu, poirytowani nieobecnością na nim przedstawicieli rządu, pomimo wysłanych zaproszeń, zapowiedzieli, że wspólnie przygotują pismo do premiera Tuska, w którym będą się domagać odwołania ze stanowiska minister Ewy Kopacz.

– To pierwszy minister zdrowia, który wyprowadził służby ratownictwa medycznego na uliczną manifestację - twierdzą.

Związkowcy zapowiedzieli również, że wraz z przedstawicielami innych branż i sektorów wezmą udział w demonstracji przeciwko polityce rządu pod hasłem "Nie będziemy płacić za wasz kryzys", która odbędzie się 22 maja w Warszawie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum