Żurawica: pierwszy szpital psychiatryczny z akredytacją CMJ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2010 13:42

Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny w Żurawicy zdobył akredytację przyznawaną przez Centrum Monitoringu Jakości w Ochronie Zdrowia.

Podkarpacka lecznica to pierwszy szpital psychiatryczny w kraju, który zdobył taką akredytację. W opinii Janusza Kołakowskiego, dyrektora lecznicy, posiadanie akredytacji to prestiż dla placówki, ale także usystematyzowanie, ujednolicenie wszystkich procedur, działań, kompetencji i obowiązków.

Po spisaniu wszystkich procedur szpital skierował wniosek do Centrum Monitoringu Jakości o przyznanie akredytacji. Pięcioosobowa komisja po trzydniowej kontroli przeprowadzonej w szpitalu w listopadzie, podczas której zapoznała się z procedurami i ich przestrzeganiem, przyznała placówce akredytację. Certyfikat natomiast nada placówce minister zdrowia na wniosek komisji.

Akredytowanie odbywa się w ramach projektu unijnego „Wsparcie procesu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Rekrutacja rozpoczęła się jesienią 2008 r. Jak wynika z danych resortu zdrowia, chęć poddania się ocenie komisji akredytacyjnej wyraziło ponad 280 szpitali w kraju.

Aby zdobyć akredytację placówka musi osiągnąć minimum 75 na 100 punktów. Akredytacja przyznawana jest na trzy lata. Po tym okresie placówka może starać się o kolejną.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum