Żory: ruszy nowy ośrodek diagnostyczny

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2013 11:23

Sieć pracowni diagnostycznych otwiera w Żorach swój 11 ośrodek diagnostyczny w województwie śląskim. Wartość nowej inwestycji to ponad 16 mln zł.

Żory: ruszy nowy ośrodek diagnostyczny

Helimed posiada już swoje ośrodki m.in. w Katowicach, Sosnowcu, Zawierciu, Czeladzi, Siemianowicach Śląskich, a w woj. opolskim w Opolu i Kędzierzynie-Koźlu.  Żorska placówka, mająca 716 m kw. jest pierwszą tego typu w tej części województwa.

Mieszkańcy powiatów żorskiego, rybnickiego, jastrzębskiego i wodzisławskiego zyskają dostęp do jednej z najnowocześniejszych pracowni, wyposażonej w RTG, USG, tomografię komputerową i rezonans magnetyczny.

- Żorski ośrodek przygotowany został do diagnostyki pacjentów z szerokim zakresem patologii, m.in. pacjentów onkologicznych, ze schorzeniami neurologicznymi, reumatologicznymi, układu pokarmowego, oddechowego, moczowego, z chorobami serca i schorzeniami laryngologicznymi. Ze względu na bliską współpracę ze Sport Kliniką specjalizować będzie się  także w diagnostyczne pacjentów z urazami i schorzeniami układu kostnego - mówi dr Wojciech Rogala, kierownik Centrum Diagnostycznego Helimed w Żorach.

Placówka zatrudniać będzie w sumie 20 osób, z czego 8 osób to personel lekarski. Docelowo lecznica chce nawiązać współpracę z blisko 50-cioma NZOZ-ami, szpitalami i przychodniami specjalistycznymi w tej części Śląska.

W Żorach inwestuje także Sport Klinika, placówka wyspecjalizowana w leczeniu urazów i schorzeń narządów ruchu. Posiadający do tej pory 25 łóżek szpitalnych ośrodek dzięki nowemu oddziałowi zwiększył ich liczbę do 41. Nowe skrzydło zostało dobudowane do istniejącego od ponad 10-ciu lat szpitala.

Placówka rocznie operuje ponad 2,1 tys. pacjentów. Jak zapowiadają przedstawiciele szpitala dzięki nowemu oddziałowi możliwe będzie zwiększenie liczby zabiegów nawet o 20 proc. Oba ośrodki zostaną uroczyście otwarte 27 czerwca, jednak pacjenci już mogą poddawać się w nich leczeniu i diagnostyce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum