Zofia Małas nową prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2016 15:20

Uporządkowanie kwestii związanych z ubiegłorocznymi podwyżkami pielęgniarek zapowiada w rozmowie z PAP nowa prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas.

Zofia Małas nową prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
Zofia Małas nową prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Fot. NIPiP

Podczas trwającego w Warszawie VII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych delegaci z całej Polski wybrali Zofię Małas na stanowisko prezesa NRPiP. Małas jest magistrem zdrowia publicznego oraz specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego i epidemiologicznego. Przez dwie kadencje była przewodniczącą Świętokrzyskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych. 

- Najważniejszymi priorytetami są normy zatrudnienia (pielęgniarek i położnych) oraz uregulowanie sprawy związanej z podwyżkami - podkreśliła Małas w rozmowie z PAP. Dodała, że konieczne jest również określenie kompetencji zawodowych pielęgniarek oraz zmiany w programach kształcenia. 

Nowa prezes NRPiP skomentowała również podwyżkę, jaką w ubiegłym roku pielęgniarki wynegocjowały z resortem zdrowia. - Ona nie jest satysfakcjonująca, ale już mamy obiecane przez ministra Radziwiłła, że na pewno wypracujemy jakiś dobry sposób na uregulowanie płac pielęgniarek i położnych - mówiła Małas. 

Dotychczasowa szefowa NRPiP Grażyna Rogala-Pawelczyk została Naczelnym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej. Z kolei Naczelnemu Sądowi Pielęgniarek i Położnych będzie przewodniczyć Beata Rozner, a Naczelnej Komisji Rewizyjnej Kamilla Gólcz. 

Zjazd delegatów samorządu pielęgniarskiego potrwa do środy (20 stycznia).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum