Żnin: miejscowy szpital może nie trafić do sieci szpitali?

Autor: Radio PiK/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2017 20:47

Ministerstwo Zdrowia ma niebawem ogłosić listę lecznic, które znajdą się w tzw. sieci szpitali. Mieszkańcy powiatu żnińskiego i samorządowcy obawiają się o los dwóch oddziałów Pałuckiego Centrum Zdrowia Sp. z.o.o. w Żninie.

Żnin: miejscowy szpital może nie trafić do sieci szpitali?
Miejscowym władzom i mieszkańcom zależy na uzyskaniu zapewnienia, że oddziały nie zostaną zlikwidowane. Fot. archiwum

Chodzi o oddziały: położniczy i ortopedyczny. W ocenie samorządowców to kluczowe oddziały w placówce. Tymczasem wprowadzenie sieci szpitali może negatywnie odbić się na finansowaniu jedynego szpitala w powiecie.

Szpital przeszedł do spółki, której 100-procentowym udziałowcem jest powiat żniński, który wspiera ten szpital finansowo.

Twórcy reformy ochrony zdrowia zapewniają, że nie jest ich intencją likwidacja oddziałów w szpitalach powiatowych. Jednak lokalny samorząd przyłączył się również do innych samorządowców i złożył petycję do parlamentarzystów, wojewody i wszystkich polityków, którzy mają realny wpływ na decyzje, które będą zapadać.

Miejscowym władzom i mieszkańcom zależy na uzyskaniu zapewnienia, że oddziały nie zostaną zlikwidowane. Samorządowcy nie wyobrażają sobie, by przy tak dobrze funkcjonującym położnictwie matki dojeżdżały do Bydgoszczy lub Gniezna.

W obronie szpitala powołano Społeczny Komitet Obrony Żnińskiego Szpitala. Poparło go już ponad tysiąc osób na portalu społecznościowym.

Więcej: www.radiopik.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum