Zmniejszono dług szpitala wobec miasta - to zabieg księgowy

Autor: Trybuna Górnicza/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2014 19:56

Rada Miasta Ruda Śląska podjęła uchwałę w sprawie dokapitalizowania spółki prowadzącej szpital miejski kwotą 2,6 mln zł. W ten sposób przekazano pieniądze na inwestycje, ale także zmniejszono dług lecznicy.

Jak tłumaczy prezydent miasta Grażyn Dziedzic, zmniejszenie długów szpitala względem miasta to tak naprawdę zabieg księgowy.

Miasto wnosi do spółki dodatkowe udziały, a w zamian za to ona nie musi one oddawać pieniędzy. Jedyne dodatkowe pieniądze, jakie wyjdą z miejskiej kasy w związku z dokapitalizowaniem spółki to 1 mln zł, które szpital otrzyma na wykonanie remontu.

Szpital - jak donosi Trybuna Górnicza - planuje przeprowadzenie prac remontowych, głównie w oddziale ginekologii. Są one związane ze zwiększeniem ilości łóżek dla położnic. Częściowo środki z miasta przeznaczone zostaną również na zakup sprzętu medycznego.

- Potrzeby szpitala są duże - podkreśla prezes szpitalnej spółki Sławomir Święchowicz. - Szpital wymaga inwestycji, które pozwolą na jego dalszy rozwój, a tym samym wzmocnienie jego pozycji na rynku usług medycznych, oraz przede wszystkim zabezpieczenie potrzeb pacjentów, głównie z terenu miasta - wyjaśnia szef szpitala.

Jak zapewnił, szpital kontynuuje działalność medyczną i brak jest przesłanek zagrażających jego dalszemu funkcjonowaniu. Placówka w latach 2012-2013 istotnie zwiększyła kontrakt, co pozwoliło ustabilizować sytuację fianansową.

Więcej: http://www.nettg.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum