×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zmiany w zarządzie sieci klinik kardiologicznych American Heart of Poland

Autor: pwx/Rynek Zdrowia09 grudnia 2019 18:58Aktualizacja: 09 grudnia 2019 19:10

Spółka American Heart of Poland poinformowała w poniedziałek (9 grudnia) o zmianach w składzie zarządu i rady nadzorczej.

Zmiany w zarządzie sieci klinik kardiologicznych American Heart of Poland
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z końcem listopada na nowych członków zarządu zostali powołani Paweł Kaźmierczak i Adam Szlachta. Poprzednio w zarządzie zasiadali m.in. Magdalena Ottewill i Jacek Rydzek.

Z kolei w skład rady nadzorczej wchodzą obecnie: Zbigniew Czyż, Radosław Stefan Kiesz, Aleksander Nauman, Rafał Sosna oraz Jerzy Garlicki.

Jak przypomina spółka w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej AHP, w maju br. nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa AHP. Z tą funkcją rozstał się prof. dr hab. n. med. Paweł Buszman, który pełnił ją od 16 lipca 2018 roku.

Nowym prezesem zarządu został wtedy Bartosz Sadowski, pełniący wcześniej przez 6 lat (od lutego 2013 roku) funkcję zarządczą w Przedsiębiorstwie Uzdrowiskowym Ustroń S.A., wchodzącym w skład grupy American Heart of Poland. W trakcie swojej pracy przeprowadził głęboką restrukturyzację Uzdrowiska związaną z dokończeniem procesu prywatyzacji odpowiadając m.in. za wzmocnienie pozycji tego podmiotu na rynku.

- Tegoroczne zmiany - zarówno w składzie zarządu i rady nadzorczej oraz na stanowisku prezesa AHP są początkiem zmieniającego się oblicza American Heart of Poland. Chcemy zacieśnić współpracę pomiędzy poszczególnymi podmiotami wchodzącymi w skład Grupy, tak, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych pacjentów i móc im zaoferować kompleksową opiekę opartą na najnowocześniejszych rozwiązaniach w zakresie kardiologii - mówi Bartosz Sadowski, prezes zarządu American Heart of Poland cytowany w komunikacie.

Spółka American Heart of Poland powstała w 2000 r., z inicjatywy lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych, a działalność operacyjną podjęła w lutym 2001 r. W jej skład wchodzi sieć Polsko-Amerykańskich Klinik Serca - ponad 20 wyspecjalizowanych oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej. Spółka prowadzi też działalność naukowo-badawczą.

W ramach grupy AHP funkcjonuje również jeden z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie - Uzdrowisko Ustroń, które specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej, ortopedycznej, neurologicznej i pulmonologicznej.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum