Zmiana kodów "zamieszała" w zleceniach na środki pomocnicze

Autor: TOK FM/rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2014 09:58

Zarządzenie NFZ o zmianie kodów w zleceniach na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze wywołało kolejne zamieszanie. Tysiące pacjentów musi wrócić do lekarzy po zmianę jednego kodu by odebrać potrzebny sprzęt. Zmiana kodów nastąpiła z początkiem roku.

Zmiana kodów "zamieszała" w zleceniach na środki pomocnicze

To efekt rozporządzenia ministra zdrowia i związanego z nim zarządzenia NFZ. Lekarze twierdzą, że o zmianie kodów dowiedzieli się po fakcie. 

1 stycznia weszły w życie zmiany dotyczące zaopatrywania w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Te, które wydaje się na zlecenie lekarza.

Jest ich sporo: zaczynając od wózków inwalidzkich, przez laski, protezy, kołnierze ortopedyczne, na workach stomijnych kończąc. Pacjenci, którzy potrzebują sprzętu ortopedycznego albo środków medycznych, muszą odebrać od lekarza zlecenie właśnie z tym numerkiem.

W dużym uproszczeniu: problem polega na tym, że wszyscy, którzy wystali się w kolejce i odebrali zlecenia na swój sprzęt na początku stycznia, dostali numerek wydawany według "starych zasad". Przyszli po odbiór pieluch, worków stomijnych, ale ich nie dostali.

Więcej:  www.tokfm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum