Złotoryja: z powodu problemów kadrowych szpital zamknął trzy oddziały

Autor: money.pl/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2019 19:42

Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka z Złotoryi zamknął w kwietniu 3 oddziały o odsyła pacjentów do innych placówek. Powód - brak lekarza specjalisty - podje serwis money.pl.

Złotoryja: z powodu problemów kadrowych szpital zamknął trzy oddziały
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Wystarczyło, że zwolnił się jeden lekarz specjalista, a oddziały pediatryczny, neonatologiczny i położniczy szpitala w Złotoryi musiały zostać zamknięte.

- Pediatry, specjalisty neonatologia szukamy od wielu miesięcy. Odejście lekarza doprowadziło do sytuacji, w której musieliśmy zamknąć do odwołania przyjmowanie pacjentów na oddział pediatryczny, neonatologiczny, oraz położniczy szpitala - poinformowała dyrektor Szpitala Powiatowego im. A. Wolańczyka z Złotoryi Monika Rudnicka.

- Pacjentów zmuszeni jesteśmy odsyłać do innych placówek. Zgodnie z procedurą poinformowaliśmy o sytuacji pobliskie szpitale, NFZ, wojewodę dolnośląskiego, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim, Pogotowie Ratunkowe w Legnicy, jak również lekarzy POZ z całego naszego powiatu - wylicza dyrektor szpitala.

Ale problemy kadrowe dotykają również inne odziały, mimo że te wciąż pracują. Na początku kwietnia - w tym przypadku z przyczyn formalnych - szpital stracił oddział laryngologiczny.

Więcej: money.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum