Złotoryja: rada powiatu za przejęciem udziałów w szpitalnej spółce

Autor: e-legnickie.pl/Rynek Zdrowia • • 21 lipca 2019 20:58

Radni powiatu złotoryjskiego zdecydowali się dać zgodę na przejęcie udziałów w kapitale zakładowym spółki Szpital Powiatowy im. Andrzeja Wolańczyka w Złotoryi. Na razie to uchwała intencyjna.

Złotoryja: rada powiatu za przejęciem udziałów w szpitalnej spółce
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Radni - jak wynika z zapisów uchwały podjętej przez radę powiatu - dali zgodę "na podjęcie przez zarząd wszystkich niezbędnych działań zmierzających do przejęcia w formie darowizny całości udziałów w kapitale zakładowym spółki Szpital Powiatowy im. Andrzeja Wolańczyka”.

Uchwała ma charakter intencyjny i pozwala m.in. na zlecenie audytu spółki, w której udziały ma przejąć powiat.

Jak podaje portal e-legnickie.pl dzierżawiący spółkę operator prowadził szpital przez 3 lata.

Wcześniej wyniku negocjacji prowadzonych przez zarząd z przedstawicielami dolnośląskiego NFZ, urzędu wojewódzkiego i dzierżawcy udało się dojść do porozumienia. Tu istotne jest przede wszystkim, by przejmowany przez powiat szpital utrzymał kontrakt.

- Po wielu analizach doszliśmy do wniosku, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest tzw. sukcesja generalna wszystkich praw i obowiązków związanych z realizowanym przez spółkę kontraktem. Przejmiemy je w formie darowizny, dzierżawca zgodził się już na taką formę - poinformował starosta złotoryjski Wiesław Świerczyński.

Przejęcie szpitala będzie trudne dla starostwa, gdyż powiat jest w złej sytuacji finansowej. Ma 23 mln długu w obligacjach do spłaty.

Więcej: e-legnickie.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze