Zielona Góra: związkowcy podczas sejmiku bronili zwolnionego dyrektora

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2015 09:39

Blisko 100 związkowców z zielonogórskiego Szpitala Wojewódzkiego przysłuchiwało się obradom i opiniom radnych na poniedziałkowej (2 luty) sesji sejmiku. Przyszli na nią po zdymisjonowaniu Waldemara Taborskiego ze stanowiska dyrektora lecznicy.

Zielona Góra: związkowcy podczas sejmiku bronili zwolnionego dyrektora

Od tygodnia zielonogórski szpital żyje zwolnieniem dyrektora Waldemara Taborskiego. Sprawę jego oświadczenia majątkowego zgłoszono prokuraturze. Wynika z niego, że były już dyrektor nie jest członkiem rady nadzorczej.

Tymczasem od 2007 r. Taborski zasiadał w radzie nadzorczej spółki Eurotelmed, zajmującej się branżą medyczną. A to kłóci się z funkcją pełnioną w placówce publicznej. Według prawników marszałka Taborski miał także złamać zapis o zakazie pracy w konkurencji - przypomina Gazeta Wyborcza.

W trakcie obrad sejmiku marszałek Elżbieta Polak wyjaśniła, że urząd otrzymał, aż trzy opinie prawne na ten temat. Wszystkie nie pozwalają na zostawienie dyrektora na stanowisku. 

Czytaj też. Zielona Góra: związkowcy w liście otwartym bronią odwołanego dyrektora

Związkowcy twierdzą, że dyrektor miał umowę cywilnoprawną, co oznacza, że nie można zastosować w tym wypadku ustawy antykorupcyjnej. Dowodzą też, że spółka, w której radzie nadzorczej zasiadał, w ogóle nie działała.

 Więcej: zielonagora.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum