Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 03-02-2015 09:39

Zielona Góra: związkowcy podczas sejmiku bronili zwolnionego dyrektora

Blisko 100 związkowców z zielonogórskiego Szpitala Wojewódzkiego przysłuchiwało się obradom i opiniom radnych na poniedziałkowej (2 luty) sesji sejmiku. Przyszli na nią po zdymisjonowaniu Waldemara Taborskiego ze stanowiska dyrektora lecznicy.

Od tygodnia zielonogórski szpital żyje zwolnieniem dyrektora Waldemara Taborskiego. Sprawę jego oświadczenia majątkowego zgłoszono prokuraturze. Wynika z niego, że były już dyrektor nie jest członkiem rady nadzorczej.

Tymczasem od 2007 r. Taborski zasiadał w radzie nadzorczej spółki Eurotelmed, zajmującej się branżą medyczną. A to kłóci się z funkcją pełnioną w placówce publicznej. Według prawników marszałka Taborski miał także złamać zapis o zakazie pracy w konkurencji - przypomina Gazeta Wyborcza.

W trakcie obrad sejmiku marszałek Elżbieta Polak wyjaśniła, że urząd otrzymał, aż trzy opinie prawne na ten temat. Wszystkie nie pozwalają na zostawienie dyrektora na stanowisku. 

Czytaj też. Zielona Góra: związkowcy w liście otwartym bronią odwołanego dyrektora

Związkowcy twierdzą, że dyrektor miał umowę cywilnoprawną, co oznacza, że nie można zastosować w tym wypadku ustawy antykorupcyjnej. Dowodzą też, że spółka, w której radzie nadzorczej zasiadał, w ogóle nie działała.

 Więcej: zielonagora.gazeta.pl