Zielona Góra: władze samorządowe wycofały się z połączenia przychodni ze szpitalem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2020 14:25

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak i poseł KO Waldemar Sługocki poinformowali w środę (19 lutego), że wycofują się z planu połączenia zielonogórskiej przychodni SPZOZ "Medkol" ze Szpitalem Uniwersyteckim w tym samym mieście. Powodem były protesty pracowników przychodni.

Fot. Archiwum

Marszałek Elżbieta Polak przyznaje, że do planu połączenia przychodni ze szpitalem nie udało się przekonać protestujących pracowników tej pierwszej placówki. W "Medkolu" pracuje 37 lekarzy i prawie 20 pielęgniarek i techników, do tego dochodzi administracja.

Personel bał się, że fuzja spowoduje utratę kontraktów z NFZ, zniknięcie niektórych poradni i wydłużenie kolejek dla pacjentów przychodni, bo pierwszeństwo - ich zdaniem - mieliby ci hospitalizowani wcześniej w uniwersyteckiej lecznicy. Nie wierzyli też w "bonus" za połączenie, który miał sięgnąć nawet 1,5 mln zł. Pieniądze miały być przeznaczone na badania i świadczenia "Medkolu".

"Wsłuchaliśmy się w głosy pracowników i zrezygnowaliśmy z połączenia. Rozumiem ich obawy" - cytuje słowa posła Słupeckiego Gazeta Wyborcza. W podobnym tonie wypowiedziała się marszałek Polak: "Skoro opinie pracowników są negatywne, odstąpimy od przekształcenia".

Więcej: zielonagora.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum