Zielona Góra: szpital walczy z New Delhi. Miasto dołoży się do zakupu sprzętu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2019 10:19

Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze walczy z groźną bakterią New Delhi. Samorząd miasta wsparł go kwotą 130 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu.

Zielona Góra: szpital walczy z New Delhi. Miasto dołoży się do zakupu sprzętu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital Uniwersytecki wznowił wprawdzie przyjmowanie pacjentów na niemal wszystkich oddziałach, ale nadal walczy z antybiotykooporną bakterią. Pomóc ma specjalistyczny sprzęt. Jego zakup sfinansuje zarządzający szpitalem samorząd województwa, kwoty idą jednak w miliony, dlatego marszałek poprosiła o wsparcie Urząd Miasta w Zielonej Górze - informuje Gazeta Wyborcza.

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki zgodził się na przekazanie na zakup sprzętu i materiałów do walki z New Delhi 100 tys. zł. Kolejne 30 tys. zł dołożył jako ogólną dotację dla szpitala. Decyzję tę musieli jeszcze zatwierdzić miejscy radni. Sprawę podjęli we wtorek (27 sierpnia) na pierwszej sesji rady miasta po wakacjach.

Po burzliwej dyskusji (nie zabrakło chętnych do zbicia kapitału politycznego na sytuacji w szpitalu) radni zgodzili się większością głosów, by przekazać pieniądze lecznicy.

Więcej: zielonagora.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze